Hasta Bezi

Hasta Bezi

Hasta Bezi Nedir?

Hasta bezi, idrar kaçırma rahatsızlığı bulunan kişiler hedef alınarak üretilen bezlerdir. Bu ürünler idrar kaçırma rahatsızlığına sahip kişiler için özel olarak üretildiklerinden birtakım özelliklere sahiptirler. Farklı beden seçenekleri bulunması sayesinde her vücuda uyum sağlayabilmelerinin yanı sıra bu tarz rahatsızlığa sahip kişilerin ve hastabakıcıların hayatlarını kolaylaştırmaları sayesinde sıklıkla tercih edilirler.

İstenmeyen durumları engellemenin yanı sıra son derece sağlıklı olan bu ürünler birçok hastanın kullanımı için tercih edilmektedir. İdrar kaçırma rahatsızlığına sahip olan hastalarınız için rahatlıkla kullanabileceğiniz bu bezleri sitemiz üzerinden kolayca sipariş verebilirsiniz.

Hasta Bezi Özellikleri

Hasta bezlerinin en büyük özelliği yüksek emiciliğe sahip olmalarıdır. Bu ürünler ileri yaştaki kişiler tarafından kullanıldıklarından sıradan bezlere oranla daha yüksek bir emiciliğe sahip olmaları son derece önemlidir. Bu sayede kişinin idrarını mükemmel bir şekilde emerek istenmeyen olası sorunların önüne geçerler.

Bu ürünlerin önemli özelliklerinden bir diğeri ise üst düzey bir sızdırmazlığa sahip olmalarıdır. Yaşı ilerlemiş kişilerin idrarı normalden daha fazla ve yoğun olduğu için emiciliğin yüksek olması oldukça önemlidir. İdrarı dışarı sızdırmadan mükemmel bir şekilde emen bu ürünler yoğun ve çok miktardaki idrarı dahi hapseder ve cilde sızdırmazlar. Yatalak hastaların yanı sıra ayakta hastalar için de oldukça önemli olan bu özellik cilt sağlığı açısından da son derece önemlidir.

Hasta bezi denildiği zaman akla gelen bir diğer özellik ise koku emiciliğidir. İleri yaşlardaki hastaların idrarlarının kokusu da normale oranla daha yoğun olduğu için koku emiciliği de sıvı emiciliği kadar önemlidir. Bu ürünler istenmeyen kokuları bez içerisinde hapsedip emmeleri ve dışarı sızdırmamaları sayesinde hastalara ve hasta bakıcılara rahatlık sağlarlar.

Önemli olan bir diğer konu ise kolay giyilebilir ve çıkarılabilirliktir. İleri yaştaki hastalara bu bezleri giydirmek ve çıkarmak oldukça zor olduğundan bu husus dikkate alınarak üretilirler. Bu nedenle esnek bir yapıya sahip olan ve kolayca giyip çıkarılabilen hasta bezleri hem hastalara hem de hasta bakıcılara rahatlık sağlamaktadır.

Tüm bunların yanı sıra nefes alabilme özelliğine de sahip olan bu bezler pişik, kızarıklık ve yara gibi cilt hastalıklarının da önüne geçerler. Cildin hava almasını sağlayarak herhangi bir rahatsızlık vermeyen ve olası cilt hastalıklarını önleyen bu ürünler birçok hasta ve hasta yakını tarafından tercih edilmektedir.

Hasta Bezi Kullanımı

Hasta bezi kullanımı oldukça kolaydır. Kolaylık açısından yatarken veya otururken değiştirilmesi önerilmektedir. Bezi hastaya takarken ilk olarak arka kısmının geçirilmesi daha sonra ise ön tarafta bulunan bantların bezin arka kısmına yapıştırılması gerekmektedir. Bu bantların sıkılığını hastanın vücuduna göre ayarlayabilirsiniz.

Eğer oturur vaziyette takacaksanız öncelikle bezi hastanın oturacağı yere koymanız sonrasında ise hastayı oturtmanız tavsiye edilmektedir. Daha sonra bezin ön tarafında bulunan bantları arka tarafa yapıştırarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

Bezi çıkartırken dikkat edilmesi gereken nokta ise dıştan içeriye doğru bir çıkarma işlemi gerçekleştirilmesidir. Yani bezin dış kısmının iç kısmını tamamen sarması ve iç kısmının dışarıda kalmamasına dikkat edilmelidir. Bezi rulo şeklinde sardıktan sonra çöpe atabilirsiniz.

www.bezdunyasi.com

All comments