Hasta Alt Bezi Hakkında Merak Edilenler

Hasta Alt Bezi Hakkında Merak Edilenler

Hasta alt bezİ; idrar kaçırma, mesane zayıflığı gibi problemler yaşayan hastaların günlük yaşamlarında karşılaşabilecekleri problemleri en aza indirmeyi amaçlayan ürünlerdir.
Birçok farklı sebeplerden dolayı kullanılabilen hasta bakım bezleri, kişinin rahat hareket edebilmesini topluluk içerisinde özgüven sarsıcı ve utanç hissi doğuran durumların en aza indirilmesini sağlar.
    • HASTA ALT BEZİ KULLANIMINDA DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER
Kendi içerisinde tekstil yüzey özellikleri, ekstra koruma, bağlamalı, külotlu olarak kalite ve markalara ayrılır. Hastanın gündelik yaşamı, cilt tipi gibi faktörler göz önüne alınarak hastaya en uygun ürün seçilmelidir.
Hasta alt bezi kullanmadan önce cildin kuru ve temiz olması gerekir. Tahriş, pişik gibi durumları engellemek için tekstil dokulu ürünler tercih edilmelidir. Maksimum emicilik ve minimum sızıntı için hastanın bel çevresi ölçüsüne uygun ürünler kullanılmalıdır.
Hasta alt bezi kullanımında en önemli nokta bezin değiştirilme sıklığıdır. Yatağa bağımlı hastalarda, hastanın altı kirlendiği an değiştirilmesi en hijyenik ve sağlıklı olandır. Hasta alt bezlerinin günde ortalama 4 defa değiştirilmesi gerekir.
    • SGK HASTA ALT BEZİ ÖDENEK BAŞVURUSU
Sosyal Güvenlik Kurumu, istenilen belgelerin yerine getirilmesi durumunda devlet sigortalıların hasta alt bezlerini karşılamaktadır.
Anlaşmalı olan eczane yada medikal kanallarından tedarik ede bilirsiniz
www.bezdunyasi.com

All comments